Mageia CZ&SK wiki

Wiki pro Oficiální české a slovenské stránky komunitní linuxové distribuce Mageia

Uživatelské nástroje

Nástroje pro tento web


hardware:graficke_karty:intel

Rozdíly

Zde můžete vidět rozdíly mezi vybranou verzí a aktuální verzí dané stránky.

Odkaz na výstup diff

Následující verze
Předchozí verze
hardware:graficke_karty:intel [2014/10/30 19:20] – Vytvořeno vybiralhardware:graficke_karty:intel [2014/10/31 20:54] (aktuální) – Připsán vliv vertikální synchronizace na vytížení grafické karty vybiral
Řádek 48: Řádek 48:
   - Klikněte na tlačítko **Konec** a následně potvrďte změny kliknutím na **Ano**   - Klikněte na tlačítko **Konec** a následně potvrďte změny kliknutím na **Ano**
  
 +**Obrázkový postup (Kliknutím na obrázek zobrazíte jeho větší verzi):**
 <WRAP center round box 95%> <WRAP center round box 95%>
-{{ :hardware:graficke_karty:intel:postup-instalace-ovladace.png?nolink | Obrázkový postup instalace ovladače }}+{{ :hardware:graficke_karty:intel:postup-instalace-ovladace.png?direct&860 | Obrázkový postup instalace ovladače }}
 </WRAP> </WRAP>
  
Řádek 65: Řádek 66:
  
 ====== Vertikální synchronizace ====== ====== Vertikální synchronizace ======
-Vertikální synchronizace je technologie, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s Vaší grafickou kartou. Jednoduše řečeno, zabraňuje nepříjemnému efektu trhání obrazu. Pokud na svém počítači tento efekt registrujete, máte dvě možnosti, jak vertikální synchronizaci zapnout:+Vertikální synchronizace je technologie, která synchronizuje obnovovací frekvenci monitoru s Vaší grafickou kartou. Jednoduše řečeno, zabraňuje nepříjemnému efektu trhání obrazu. Berte však na vědomí, že spuštěná vertikální synchronizace více zatěžuje grafickou kartu (viz. níže). V případě notebooků se tento fakt může mírně projevit na výdrži baterie a na celkové zahřívání počítače. Pokud na svém počítači registrujete efekt trhání a chcete se jej zbavit, máte dvě možnosti, jak vertikální synchronizaci zapnout:
  
 ===== Prostředí KDE ===== ===== Prostředí KDE =====
Řádek 74: Řádek 75:
   - Pokud nemáte, zvolte **Typ kompozice** na **OpenGL 1.2** nebo vyšší (NEPOUŽÍVEJTE XRENDER!)   - Pokud nemáte, zvolte **Typ kompozice** na **OpenGL 1.2** nebo vyšší (NEPOUŽÍVEJTE XRENDER!)
   - U **Tearing Prevention (VSync)** můžete zvolit tyto možnosti:   - U **Tearing Prevention (VSync)** můžete zvolit tyto možnosti:
-    - **Žádný** - Vertikální synchronizace bude vypnuta +    - **Žádný** - Vertikální synchronizace bude vypnuta. Grafická karta nebude synchronizací nijak zatěžována 
-    - **Automaticky** - KDE detekuje, kdy je třeba vertikální synchronizaci použít a na základě toho ji použije (během toho se stále lze setkat s nepříjemným efektem trhání obrazu) +    - **Automaticky (doporučujeme)** - KDE detekuje, kdy je třeba vertikální synchronizaci použít a na základě toho ji použije. V tomto případě není grafická karta synchronizací nijak výrazně zatěžována. Při použití tohoto nastavení se na specifických místech stále můžete setkat s menším trháním obrazu. To se však vyskytuje velmi minimálně a během práce s počítačem (ať už se jedná o běžnou práci či hraní nejnáročnějších herjej vůbec nezaregistrujete. 
-    - **Full Scene Repaints** - Zapne vertikální synchronizacik nepříjemnému efektu trhání nedochází +    - **Full Scene Repaints** - Vertikální synchronizace bude zapnuta. Při tomto nastavení je vertikální synchronizace sice nejspolehlivějšíale na druhou stranu je grafická karta nejvíce vytěžována. V případě notebooku můžete zaregistrovat i větší zahřívání, což se projeví na výdrži baterie a hlučnosti.
-  - Klikněte na Použít+
  
 <WRAP center round important> <WRAP center round important>
Řádek 84: Řádek 84:
  
 ===== Jiné prostředí ===== ===== Jiné prostředí =====
-Pokud se Vám projevuje nepříjemný efekt trhání obrazu a používáte jiné grafické prostředí než KDE, můžete tento problém vyřešit zápisem do konfiguračního souboru zobrazovacího serveru (X server).+Pokud se Vám projevuje nepříjemný efekt trhání obrazu a používáte jiné grafické prostředí než KDE, můžete tento problém vyřešit zápisem do konfiguračního souboru zobrazovacího serveru (X server). Při použití níže zvoleného postupu bude grafická karta více vytěžována a v případě notebooku můžete zaregistrovat větší zahřívání, což se projeví na výdrži baterie a hlučnosti.
  
   * Jako [[:system:prikazovy_radek:root|root]] si otevřete soubor **/etc/X11/xorg.conf** (např. pomocí programu Krusader)   * Jako [[:system:prikazovy_radek:root|root]] si otevřete soubor **/etc/X11/xorg.conf** (např. pomocí programu Krusader)
hardware/graficke_karty/intel.1414693209.txt.gz · Poslední úprava: 2014/10/30 19:20 autor: vybiral